Z nami bezpieczniej

Festyn sportowo-re­kreacyjny „Z nami bezpieczniej”

Festyn sportowo-re­kreacyjny pod nazwą „Z nami bezpieczniej” organizowany jest od roku 2007 przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sierpcu, Urzędu Miasta Sierpca, Urzędów Gmin w Sierpcu, Gozdowie, Mochowie, Zawidzu, Rościszewie i Szczutowie, a także Placówki Terenowej KRUS w Sierpcu.

Celem organizacji festynu jest przede wszystkim przybliżenie dzieciom metod działania służb mundurowych i ratunkowych, zapoznanie z zasadami postępowania w przypadku zagrożenia, a także popularyzowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym najmłodszych obywateli. Poprzez liczne pokazy mundurowi, ratownicy oraz zaproszeni goście pokazali, że spędzanie wolnego czasu może być interesujące i jednocześnie pouczające – poprzez zabawę i aktywny udział w konkurencjach sportowych zainicjowano integrację dzieci z różnych środowisk oraz wymianę doświadczeń. Przeprowadzony festyn łączący w sobie zabawę i naukę, łączący przyjemne z pożytecznym jest jednocześnie dedykowany dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

Podczas festynu organizowane są gry i zabawy dla dzieci. Istotną częścią jest nagradzanie zwycięzców konkursu wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, wiedzy o Policji, ratownictwa medycznego, przepisów przeciwpożarowych i zachowania podczas prac w gospodarstwie rolnym, który jest przeprowadzany we wcześniejszym terminie. Nasi uczniowie osiągają w tym konkursie duże sukcesy.

Komentarze są wyłączone.